20-lecie Formacji Tanecznej Avocado

20-lecie Formacji Tanecznej Avocado

Spektakl taneczno-teatralny „Portal” będąc pierwszą tego typu formą artystyczną przygotowaną przez grupę Avocado, stał się zwieńczeniem 20-letniego funkcjonowania grupy. W sobotę w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się jubileuszowa Gala, na której premierę miał ów spektakl.

Formacja Taneczna Avocado powstała w 1997 roku z inicjatywy Marcina Tempczyka. Od niespełna roku funkcję kierownika zespołu piastuje Anna Wielogórska, która poprowadziła sobotnie wydarzenie.

Avocado to niezwykle utytułowany zespół, odnoszący sukcesy na arenie międzynarodowej. Wydarzenie było okazją do podsumowania, ale również obustronnych podziękowań – za wsparcie w rozwoju zespołu i z drugiej strony, za wspaniałe reprezentowanie Węgrowa i zapierającą dech w piersiach twórczość artystyczną.

W wydarzeniu Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik oraz Przewodniczący Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.

Starosta Ewa Besztak odebrała od zespołu podziękowanie za wsparcie, jakie okazała na rzecz rozwoju formacji. Warto dodać, że początek Avocado sięga okresu, w którym obecna Starosta piastowała funkcję Dyrektora Węgrowskiego Ośrodka Kultury i była żywo zaangażowana w tworzenie zespołu.

W drugiej części wydarzenia Starosta Ewa Besztak wraz z Wicestarostą Markiem Renikiem wręczyli na ręce Anny Wielogórskiej list gratulacyjny dla zespołu oraz kwiaty, życząc, aby kolejny jubileusz był momentem uczczenia jeszcze większych sukcesów formacji.