powiatwegrowski.pl - Strona główna

2 mln dofinansowania na modernizację i dostosowanie dawnego budynku Gimnazjum Gminy Liw

Drukuj
(galeria: 1)

31 marca na stronie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego ukazała się lista zadań rekomendowanych przez Wojewodę do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Węgrowski uzyskał dofinansowanie w kwocie 2 000 000,00 zł na zadanie pn. "Modernizacja i dostosowanie dawnego budynku gimnazjum do potrzeb szkolnictwa specjalnego w Węgrowie".

Zakres prac w ramach zadania obejmie rozbudowę obiektu o klatkę schodową, przebudowę wnętrz, przebudowę instalacji, wykończenie łazienek, zaplecza kuchennego. Przyczyni się to do zwiększenia liczby miejsc i dostępności usług społecznych świadczonych na rzecz osób niesamodzielnych oraz aktywizacji społecznej i edukacyjnej osób zagrożonych wykluczeniem.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 5 000 000,00 zł, a planowany termin zakończenia realizacji zadania to listopad 2023 r.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego składa serdeczne podziękowania Parlamentarzystom: Senator RP Marii Koc oraz Posłowi na Sejm RP Maciejowi Górskiemu za wsparcie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych dla tak istotnych, z punktu widzenia społeczności lokalnej, inwestycji.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.