120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie

120-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie

Dnia 24 czerwca 2018 r. na Rynku Mariackim w Węgrowie odbył się uroczysty apel z okazji jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie. Apel poprzedziła msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie. W obchodach doniosłego jubileuszu 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie uczestniczył  Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk oraz Wicestarosta Halina Ulińska.  Starosta Krzysztof Fedorczyk wręczył dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej list gratulacyjny, podziękował za wzorową służbę, odwagę i zaangażowanie w udzielaniu pomocy potrzebującym oraz życzył wszystkim Druhom i Druhnom wszelkiej pomyślności i wytrwałości, aby społeczna służba przynosiła Im satysfakcję i radość.
Uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Nr 30/5/2018 z dnia 17 kwietnia 2018 roku Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej odznaczeni zostali:
dh Marek Sewerynik - Członek Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie,
dh Bogusław Szymański - Wiceprezes Zarządu Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Gminnomiejskiego ZOSPRP w Liwie.
Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej województwa mazowieckiego Nr 5/2017 z dnia 21 marca 2017 roku
 Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali:
• Edward Łukaski,
• Józef Zarzycki,
• Zenon Gromek,
• Wit Gromek,
• Edmund Królak,
• Bogdan Ilczuk,
• Krzysztof Marchela,
• Grzegorz Biernat,
• Waldemar Biernat
.
Srebrnym  Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:
Wiesław Gromek,
• Wiesław Kosiorek
.
Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczeni zostali:
Olga Polkowska,
• Tomasz Rusiniak,
• Piotr Chodowski.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik z okazji jubileuszu 120 – lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie  uhonorował jednostkę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia” za całokształt działalności oraz zasługi na rzecz województwa mazowieckiego.
Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” jest wyróżnieniem okolicznościowym, które nadaje się osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym, które całokształtem działalności i realizacją swoich zadań na rzecz województwa mazowieckiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Pan Marszałek wyróżnił imiennymi dyplomami uznania niżej wymienione osoby, które działają w jednostce:
Bogdan Boruc,
• Kamil Ożarowski,
• Maciej Robak,
• Maciej Szczepański,
• Jarosław Domański.

Wystąpienie Wicemarszałek Senatu RP Pani Marii Koc (galeria: 20)
Wystąpienie Pani Elżbiety Lanc - Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego (galeria: 22)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 25)