12. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

12. Rocznica Katastrofy Smoleńskiej

Drukuj
(galeria: 1)

Przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego uczcili 12. Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.

10 kwietnia 2010 r. o 8.41 czasu polskiego pod lotniskiem Smoleńsk Siewiernyj rozbił się samolot Tu-154M na pokładzie z prezydentem RP prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią, najwyższymi dowódcami wojska i ostatnim prezydentem RP na uchodźctwie Ryszardem Kaczorowskim, a także wieloma urzędnikami państwowymi, wojskowymi i duchownymi. Katastrofy nie przeżył nikt z członków oficjalnej delegacji i załogi. Zginęło 96 osób.

 

Węgrów

W hołdzie ofiarom Katastrofy Smoleńskiej na płycie znajdującej się przy Bazylice Mniejszej w Węgrowie upamiętniającej to tragiczne wydarzenie kwiaty złożył Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz w towarzystwie dyrektora biura Senator RP Marii Koc - Michała Piotrowskiego i Radnego Miasta Węgrowa Jacka Giersa.

 

Sadowne

Wicestarosta Marek Renik złożył kwiaty pod tablicą Ofiar Katastrofy Smoleńskiej umieszczoną na ścianie kościoła - Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Sadownem.

 

Warszawa

Delegacja z terenu Powiatu Węgrowskiego w składzie: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik i Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski a także Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, wzięła udział w oficjalnych obchodach 12. Rocznicy Katastrofy Smoleńskiej, które odbyły się na pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej na Placu Piłsudskiego w Warszawie z udziałem władz państwowych.

 

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.