100 tys. zł rządowego wsparcia w ramach programu „Zdalna szkoła”

100 tys. zł rządowego wsparcia w ramach programu „Zdalna szkoła”

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w wysokości 100 tys. zł na zakup laptopów i tabletów dla najbardziej potrzebujących uczniów w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła”.

Program został stworzony z uwagi na obecną sytuację szkolnictwa spowodowaną pandemią koronawirusa. Zamknięcie placówek oświatowych wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Dzięki wsparciu zakupiono 21 laptopów, 21 tabletów wraz z klawiaturami, słuchawki oraz niezbędne oprogramowanie. Sprzęt będzie służył najbardziej potrzebującym uczniom, a po zakończeniu pandemii trafi na wyposażenie szkolnych pracowni komputerowych.

Z rządowego wsparcia mogą skorzystać wszystkie samorządy, a do pozyskania środków wymagane jest złożenie odpowiedniego wniosku. To niezwykle duże wsparcie rządu w obliczu sytuacji, w jakim znalazły się samorządy.