100. lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie

100. lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie gm. Liw,  w dniu 5 maja b.r. świętowała 100-lecie powstania. Uroczystości połączone były z obchodami Gminno-Miejskiego Dnia Strażaka.

Jubileusz poprzedziła uroczysta msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża św. w Wyszkowie, pod przewodnictwem proboszcza wyszkowskiej parafii ks. Wojciecha Zadrożnego i kapelana powiatowego strażaków ks. Andrzeja Falkowskiego.

Następnie uczestnicy przemaszerowali pod remizę OSP, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której poświęcono nowy sztandar wyszkowskiej jednostki i nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Jubileusz był także okazją do wręczenia zasłużonym strażakom odznaczeń i listów gratulacyjnych.

W wydarzeniu udział wzięli: Mazowiecki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Bogdan Łasica, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, dyrektor biura Marszałek Senatu RP Marii Koc Michał Piotrowski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, zastępca dyrektora Mazowieckiego Oddziału Regionalnego ARiMR  w Warszawie Maciej Górski, członek zarządu wojewódzkiego ZOSP RP dh Ireneusz Królik, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie dh Ryszard Gajewski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Węgrowie dh Marek Sewerynik, Komendant Gminny OSP dh  Marek Rudaś, z-ca Komendanta PSP w Węgrowie dh Dariusz Maciąg, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymańsi wraz z samorządowcami, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński a także mieszkańcy Wyszkowa i okolicznych miejscowości.

Starosta Węgrowski Ewa Besztak w słowach skierowanych do druhów OSP Wyszków podziękowała im za lata działalności w służbie drugiemu człowiekowi. Na ręce prezesa OSP Wyszków dh Pawła Ziomackiego przekazała list gratulacyjny a także upominek w postaci specjalistycznego kombinezonu do usuwania gniazd owadów niebezpiecznych.

Obchody uświetniły liczne poczty sztandarowe jednostek OSP i PSP z terenu powiatu węgrowskiego a także Orkiestra Dęta OSP Liw.