100 lat Szkoły Podstawowej w Ostrówku

100 lat Szkoły Podstawowej w Ostrówku

IMG_1432 (galeria: 1)

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej, były dla Szkoły Podstawowej w Ostrówku wyjątkowym wydarzeniem. Świętowano bowiem 100- lecie jej istnienia.

Na uroczystość przybyło liczne grono znakomitych gości wśród których znaleźli się m.in. : Andrzej Silny- kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach, Janina Ewa Orzełowska- członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc- radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Joanna Kaniuk- dyrektor siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty, Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski- Ewa Besztak, lokalni samorządowcy, obecni i dawni nauczyciele szkoły.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. celebrowana przez delegata biskupa drohiczyńskiego- ks. inf. Jana Sobechowicza, który dokonał także poświęcenia pamiątkowej tablicy, wmurowanej na frontowej ścianie budynku szkoły.

Dalsza część obchodów miała miejsce w sali gimnastycznej szkoły, gdzie dyrektor- Marzenna Dobrzańska powitała wszystkich zgromadzonych, przedstawiła historię szkoły oraz zaprosiła do oglądania występów artystycznych swoich uczniów. Podczas spotkania padło wiele słów podziękowania i gratulacji, przywołano tez wiele wzruszających wspomnień. Szczególnie mocno przysłuchiwano się słowom byłej, wieloletniej dyrektorki tej szkoły- Haliny Wierzchołowskiej, która wspominała trudne czasy budowy obecnego budynku szkoły. Zwieńczeniem uroczystości jak i tych 100 lat funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Ostrówku, było przyznanie medalu PRO MASOVIA, który w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego wręczyła Janina Ewa Orzełowska.

Z okazji jubileuszu przygotowana została także okolicznościowa wystawa poświęcona historii szkoły.
Jak przy każdych urodzinach, nie mogło zabraknąć również tortu, z czego najbardziej cieszyli się najmłodsi goście.

IMG_1411 (galeria: 2)
IMG_1439 (galeria: 3)