Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim

Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim

W dniu 14 września 2024 roku w Łochowie zainaugurowano projekt pn. Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim.

Konferencja otwierająca projekt miała miejsce w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie, na której odbyły się cztery bloki, obejmujące tematykę profilaktyki w życiu kobiet, depresji, uzależnień oraz prawidłowych nawyków żywieniowych. W spotkaniu udział wzięli Elżbieta Lanc - członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, Małgorzata Łotarska – z-ca Burmistrza Łochowa, Brygida Górniaczyk – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego, Marzena Gromek – Sekretarz Powiatu, Agata Kuczyńska – dyrektor POW, dyrekcja oraz uczennice i  uczniowie ZSP.

Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, w Miejskim i Gminnym Ośrodku Kultury w Łochowie odbyły się dwie konferencje odnośnie profilaktyki zdrowia, zatytułowane „STOP OSTEOPOROZIE - praktyczny kurs zapobiegania” oraz ,,Profilaktyka w życiu kobiety”.  Zrealizowano również warsztaty z przygotowywania zdrowych posiłków, w których uczestniczyły zainteresowane panie.

Wykłady i prelekcje w ramach konferencji zostały przygotowane i wygłoszone przez dyrektora oraz pracowników SP ZOZ w Węgrowie.

Kolejnym etapem całego wydarzenia był marsz Nordic Walking, który odbył się 19 września 2023 roku.

Projekt Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zwiększenie wiedzy kobiet oraz pokazanie im jak ważna w dzisiejszych czasach jest profilaktyka zdrowia.

Kolejne konferencje oraz spotkania odbędą się w dniu 5 października 2023 roku w Sadownem oraz 12 października 2023 roku w Węgrowie.

Projekt współfinansowany w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety’’

Info: Wydział Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Węgrowie