Zarząd Powiatu Węgrowskiego z absolutorium

Zarząd Powiatu Węgrowskiego z absolutorium

Zarząd Powiatu Węgrowskiego od lewej: Paweł Stelmach - członek Zarządu, Halina Ulińska - Wicestarosta, Krzysztof Fedorczyk - Starosta, Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak - członkowie Zarządu (galeria: 1)

Podczas XXIX sesji Rady Powiatu Węgrowskiego, która odbyła się 28 czerwca 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie Rada Powiatu Węgrowskiego udzieliła Zarządowi absolutorium za wykonanie budżetu za 2016 rok stosunkiem głosów 11 „za”, 5 „przeciw”.

XXIX sesja Rady Powiatu Węgrowskiego rozpoczęła się przyznaniem tytułu „Strażak Roku Powiatu Węgrowskiego” Panu Krzysztofowi Domańskiemu z OSP Liw oraz przyznaniu wyróżnienia w tej samej kategorii dla Pana Macieja Jurczaka z OSP Węgrów. Jednym z punktów posiedzenia było także rozpatrzenie sprawozdania z wykonania budżetu Powiatu Węgrowskiego za rok 2016. Radni podjęli również uchwały w sprawie:

- zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2017-2036

- zmian w budżecie powiatu na 2017 rok

- wyrażenia zgody i upoważnienia Zarządu Powiatu Węgrowskiego do zawarcia porozumienia z Gminą Sadowne w sprawie przyjęcia pomocy finansowej na realizację zadania pn. „Modernizacja klatek schodowych i korytarza górnego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem”

- wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy najmu nieruchomości Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Węgrowie

Rozpatrzono także sprawozdanie roczne z wykonania planu finansowego SPZOZ w Węgrowie za 2016 rok oraz dokonano oceny ekonomiczno-finansowej, przyjęto informację Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej o stanie bezpieczeństwa powiatu w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz informację o realizacji zadań biblioteki powiatowej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Węgrowie.

Prezydium Rady Powiatu Wegrowskiego od lewej: Wiceprzewodnicząca Lidia Siuchta, Przewodniczący Zygmunt Orłowski, Wiceprzewodniczący Paweł Marchela (galeria: 2)