Zagospodarowanie doliny Liwca

Zagospodarowanie doliny Liwca

Od prawej: Wójt Gminy Mokobody Dorota Dmowska-Paczuska, Prezes LGD Ryszard Gajewski, Wicestarosta Halina Ulińska, Wójt  Gminy Jadów Dariusz Kokosza, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański i Marcin Sokulski z Wydziału Geodezji Starostwa Powiatowego w Węgrowie (galeria: 1)

Dnia 8 maja 2017 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie odbyło się spotkanie dotyczące zagospodarowania doliny Liwca pod kątem turystycznym i użytkowym. Na zaproszenie Wicestarosty Haliny Ulińskiej przybyli: Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokosza, Wójt Gminy Mokobody Dorota Dmowska-Paczuska, Prezes LGD Bądźmy Razem Ryszard Gajewski, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Siedlcach i Urzędu Miasta w Węgrowie, a także właściciele i pracownicy firm zajmujących się organizacją spływów kajakowych.

Wśród wspólnych wniosków znalazły się postulaty zorganizowania lekkiej infrastruktury turystycznej wzdłuż rzeki Liwiec i stworzenie miejsc rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców i turystów - ławki,  zadaszenia, kosze na śmieci, toalety, kempingi. Rozmawiano także o konieczności udrożnienia istniejących zatorów na rzece i regulowaniu stanu wód w związku z funkcjonowaniem elektrowni wodnych. Do kwestii uregulowań prawnych odniósł się obecny na spotkaniu Pan Waldemar Pawelec kierownik Inspektoratu Węgrów Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Warszawie.

Dziękując zebranym za przybycie Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła, jak ważne jest, aby wspólnymi siłami zadbać o rozwój turystyki w naszym powiecie. Wyraziła także nadzieję, że omówione na spotkaniu postulaty, spostrzeżenia i pomysły będą realizowane.

W spotkaniu udział wziął także Waldemar Pawelec kierownik Inspektoratu Węgrów WZMiUW w Warszawie (galeria: 6)