XXIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XXIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Od prawej: Maria Koc Wicemarszałek Senatu RP i Prezydium Rady w składzie: Paweł Marchela Wiceprzewodniczący, Zygmunt Orłowski Przewodniczący i Lidia Siuchta Wiceprzewodnicząca. (galeria: 1)

25 stycznia 2017 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się XXIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego w której gościnnie uczestniczyła Marszałek Senatu RP Pani Maria Koc.

Na początku obrad Redaktor Katolickiego Radia Podlasia Pani Natalia Bala wręczyła na ręce Starosty Krzysztofa Fedorczyka dyplom dla Powiatu Węgrowskiego jako finalisty plebiscytu TOP REGIONU 2016 w kategorii inwestycja roku, za realizację zadania "Budowa małej obwodnicy Węgrowa, czyli drogi na odcinku od węgrowskiego szpitala do miejscowości Ruchna".

Podczas sesji podjęto uchwały w sprawach:

1. Zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2017-2036;

2. Zmian w budżecie powiatu na 2017 rok;

3. Wyłączenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnychw Sadownem oraz jego likwidacji;

4. Wyłączenia Uzupełniającego Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie oraz jego likwidacji;

5. Zmian w uchwale w sprawie czasu bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki oraz wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w publicznym przedszkolu specjalnym prowadzonym przez Powiat Węgrowski oraz warunków zwolnienia z tych opłat;

6. Powierzenia Gminie Łochów, Gminie Sadowne i Gminie Stoczek prowadzenia zadań publicznych z zakresu bieżącego utrzymania dróg powiatowych;

7. Wyrażenia zgody na zawarcie z gminami powiatu węgrowskiego umów i porozumień dotyczących realizacji i współfinansowania zadań z zakresu budowy, przebudowy, remontów dróg powiatowych;

8. Przyjęcia do realizacji Planu inwestycyjnego dla subregionu siedleckiego objętego Obszarem Strategicznej Interwencji problemowym pn. "Poprawa dostępności mieszkańców subregionu siedleckiego do wysokiej jakości usług publicznych, rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych oraz wzrost potencjału turystycznego".

Radni zapoznali się także z następującymi sprawozdaniami:

- sprawozdanie Starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie między sesjami;

- sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Powiat;

- informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego o stanie bezpieczeństwa sanitarnego powiatu za 2016 rok;

- sprawozdaniem Starosty z działalności Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego za 2016 rok;

- sprawozdaniem z prac stałych Komisji Rady Powiatu Węgrowskiego w 2016 roku.

Reddaktor Katolickiefgo Radia Podlasia Natalia Bala wręczyła na ręce Starosty Krzysztofa Fedorczyka dyplom dla Powiatu Węgrowskiego jako finalisty plebiscytu TOP REGIONU 2016 (galeria: 2)
Zarząd Powiatu Węgrowskiego. Od lewej: Andrzej Kruszewski, Paweł Stelmach, Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Włodzimierz Miszczak (galeria: 4)
Radni Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)