XXII Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XXII Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Podziękowanie (galeria: 1)

26 lutego 2013 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyła się XXII Sesja Rady Powiatu Węgrowskiego.

Przed przystąpieniem do realizacji porządku obrad, o glos poprosił Przewodniczący Węgrowskiego Koła Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”- p. Tadeusz Kresa, który w imieniu dzieci, młodzieży, nauczycieli wychowawców i dyrekcji Domu Dziecka w Podbrodziu na Litwie, przekazał pisemne podziękowania Samorządowi Powiatu Węgrowskiego.

Wyrazy głębokiej wdzięczności i gorące podziękowania za serce i okazaną pomoc materialną otrzymali: Przewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego p. Anna Brodacka-Bartoszuk, Starosta Węgrowski p. Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta p. Ewa Besztak, członkowie Zarządu: p. Andrzej Nowotka, p. Tadeusz Danaj, p. Andrzej Kruszewski, a także wszyscy Radni Powiatu Węgrowskiego.

W części roboczej XXII sesji Rada Powiatu podjęła uchwały w sprawach:

1) zmian w budżecie powiatu na 2013 rok;

2) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2013-2032;

3) zamiaru likwidacji Powiatowego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Węgrowie;

4) w sprawie określenia zadań Powiatu z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudniania osób niepełnosprawnych przyjętych do realizacji w 2013 roku, na które przeznacza się środki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych;

5) uchwalenia programu promocji zatrudnienia oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy dla powiatu węgrowskiego na lata 2013-2015;

6) wyrażenia zgody na realizację projektu pt. „Profesjonalna kadra II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Przedmiotem obrad Rady były również: informacja o stanie bezrobocia w Powiecie Węgrowskim w 2012 roku, informacja o współpracy powiatu z organizacjami pozarządowymi w roku 2012 oraz sprawozdania z pracy stałych Komisji Rady za ubiegły rok.

Tekst:

Magdalena Dąbkowska

XXII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 2)
XXII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 3)
Wręczenie podziękowania (galeria: 4)
XXII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)
XXII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 6)
XXII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 7)