XVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

XVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego

Starosta Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska podczas obrad XVIII Sesji Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 1)

Dnia 7 września 2016 r. odbyła się XVIII sesja Rady Powiatu Węgrowskiego.

Przed rozpoczęciem obrad Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa Bożena Gierej wręczyli podziękowania dla Zespółu „Sadowianki" z gminy Sadowne, który ze swoim wieńcem dożynkowym zdobył I miejsce na Dożynkach Województwa Mazowieckiego reprezentując Powiat Węgrowski.

Podczas obrad Rada Powiatu Węgrowskiego przyjęła uchwały w sprawach:

1) zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Węgrowskiego na lata 2016-2035;

2) zmian w budżecie powiatu na 2016 r.;

3) zmiany uchwały Nr XLII/335/2010 z dnia 14 września 2010 r. w sprawie utworzenia wydzielonego rachunku dochodów i wydatków nimi finansowanych dla jednostek budżetowych;

4) zmian w Statucie Powiatu Węgrowskiego;

5) zmian w Statucie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej
w Węgrowie;

6) ustalenia wysokości opłat za usunięcie pojazdów z dróg powiatu węgrowskiego i ich przechowywanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu z drogi w 2017 roku;

7) zmiany Uchwały Nr XVI/155/2016 Rady Powiatu Węgrowskiego z dnia 8 czerwca 2016 r.;

8) przystąpienia Powiatu Węgrowskiego jako partnera do realizacji zadania pn. „Rozbudowa  ulic Gdańskiej, Rzemieślniczej Piłsudskiego w mieście Węgrów’ w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”;

9) przystąpienia Powiatu Węgrowskiego jako partnera do realizacji zadania pn. „Przebudowa ulicy XXX-lecia PRL w Ostrówku” w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”;
10) upoważnienia Zarządu Powiatu Węgrowskiego do zawarcia z gminami Grębków, Łochów i Stoczek umów partnerskich dotyczących realizacji i współfinansowania w 2017 roku zadań w ramach „Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019”;

11) wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze bezprzetargowej nieruchomości położonej w obrębie ewidencyjnym Kaliska gm. Łochów, stanowiących własność Powiatu Węgrowskiego, na których znajduje się Pałac Paderewskich obecna siedziba Domu Dziecka „Julin”.

Radni zapoznali się także z informacją o wykonaniu budżetu powiatu za I półrocze 2016 r. i oceną przygotowania szkół ponadgimnazjalnych do funkcjonowania w roku szkolnym  2016/2017.

Zarząd Powiatu Węgrowskiego podczas obrad XVIII sesji Rady Powiatu. (galeria: 2)
Wręczenie podziękowań dla zespołu "Sadowianki" i Państwa Anety i Adama Olton,  którzy byli gospodarzami powiatu wegrowskiego na Dożynkach Wojewódzkich (galeria: 3)
Wręczenie podziękowań dla zespołu "Sadowianki" (galeria: 4)
Obrady XVIII Sesji Rady Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)