Zawarcie umowy na remont drogi powiatowej w miejscowościach Wierzbno, Wólka, Adamów

Dziś w Starostwie Powiatowym w Węgrowie miało miejsce podpisanie umowy na realizację zadania pod nazwą: "Remont drogi powiatowej nr 4245W Wierzbno - Brzeźnik - (granica powiatu) Walentów w miejscowościach Wierzbno, Wólka, Adamów".

Umowę podpisali Starosta Węgrowski Ewa Besztak i przedstawiciel wykonawcy firmy Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „Czystość” Spółka Jawna.

W spotkaniu uczestnicyli także: Senator RP Maciej Górski, Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski i Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski.

Zadanie obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 4245W o długości 4 100 mb. Początek zakresu robót przyjęto 24 mb od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2247W. Koniec prac nastąpi w odległości ok. 20 m za utwardzonym wlotem do drogi gminnej
w miejscowości Adamów.

W ramach realizacji inwestyji zaplanowano:

• remont nawierzchni jezdni o szerokości 5,0 m całego przedmiotowego odcinka drogi  tj. 4 100 mb,
  • obustronne pobocza o szerokości 1,0 m z kruszywa łamanego,
  • remont wyeksploatowanych przepustów pod jezdnią
  • odcinkowe odtworzenie rowów przydrożnych,
  • uzupełnienie istniejących zjazdów nieutwardzonych kruszywem łamanym.
    Na zjazdach utwardzonych wykonana zostanie niwelacja wysokości za pomocą masy mineralno-asfaltowej,
  • oznakowanie poziome w obrębie przystanku autobusowego,
  • oznakowanie pionowe w zakresie korekty i wymiany znaków.

Wartość robót budowlanych: 3 512 301,58 zł. Powiat Węgrowski na przedmiotowe zadanie otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.