XVI Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

XVI Turniej Rycerski na Zamku w Liwie

W ubiegłą sobotę, 12 sierpnia 2017 r. na Zamku w Liwie odbył się XVI Turniej Rycerski. Wydarzenie, które corocznie gromadzi rzesze widzów, rozpoczęło się prezentacją zawodników i bractw rycerskich.

Tegoroczne zmagania to:  Turniej 2 vs 2 „samowtór” – walki dwójek/par rycerskich; Bohurt - turniej piątek (5 vs 5)– walki siłowe; Turniej o tytuł fechmistrza liwskiego – pojedynki, szermierka mieczem; Zdobycie flagi –taktyczne walki trójek rycerskich (3 vs 3); - „Konna konfrontacja” - pokazy walk i sprawności rycerzy konnych a także bitwa bractw.

Odwiedzający Zamek w Liwie mogli zobaczyć pokaz sokolniczy, warsztaty walki mieczem sportowym, pokazy gotowania, szczudlarstwa, rzemiosła, garncarstwa, kowalstwa  a także wziąć udział w zabawach średniowiecznych. Na najbardziej wytrwałych czekał pokaz sztucznych ogni przygotowany wraz z oprawą muzyczną.

Ogólnopolski Turniej Rycerski na Zamku w Liwie jest imprezą o charakterze artystycznym i edukacyjnym. Uczestnicy odtwarzają życie w średniowieczu: stroje, tańce, muzykę i walki rycerskie . Głównym celem organizatorów jest krzewienie szlachetnych idei dawnego rycerstwa.

Na zdjęciu od prawej: Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski i Zasłużony dla Powiatu dr Mirosław Roguski (galeria: 4)