XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Węgrowie

XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Węgrowie

W dniu 05.06.2023 r. na stadionie sportowym Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie odbyły się XI Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg regulaminu CTIF, stanowiące jednocześnie eliminacje do zawodów szczebla wojewódzkiego. Zawody były zorganizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Ostrówku oraz Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie. Komisję sędziowską powołał rozkazem Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Do rywalizacji przystąpiło 17 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu węgrowskiego, w tym 13 drużyn chłopięcych i 4 dziewczęce. Gminę Łochów reprezentowało 7 drużyn, gminy Liw i Grębków po 4 drużyny, gminy Stoczek i Sadowne po 1 drużynie.

Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Po bardzo zaciętej rywalizacji podwójnym zwycięzcą zawodów zostały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Gwizdał, reprezentujące gminę Łochów. Zawodnicy i zawodniczki MDP Gwizdały zwyciężyli zarówno w kategorii chłopięcej jak i dziewczęcej, broniąc tytułów zdobytych na poprzednich zawodach, które rozgrywane były w 2018 roku. Zwycięzcy zapewnili sobie także udział w zawodach szczebla wojewódzkiego, które odbędą się 24 czerwca w Mławie. Pozostałe miejsca na podium zajęli w kategorii chłopięcej MDP Gałki (gm. Grębków) oraz MDP Grębków, natomiast w kategorii dziewcząt MDP Laski (gm. Łochów) i MDP Ruchna (gm. Liw).

Zawody uświetniła swoją obecnością Senator RP pani Maria Koc. Po zakończeniu części sportowej nadszedł czas na wręczenie nagród, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Zarząd Powiatu Węgrowskiego oraz Nadleśnictwo Łochów. Poczęstunek dla dzieci ufundowała piekarnia Gromulska. Wicestarosta węgrowski Pan Marek Renik pogratulował sukcesu zwycięzcom, podziękował zawodnikom za sportową rywalizację oraz trud włożony w przygotowania do zawodów.