WGL transgraniczną marką turystyczną

WGL transgraniczną marką turystyczną

W Zamku Królewskim w Warszawie w dniu 18.09.2017 r. odbyła się konferencja nt.: "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny". Organizatorem było Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Lokalna Organizacja Turystyczna "Wielki Gościniec Litewski" oraz Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie. Konferencję otworzyła  Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, która przedstawiła historię Wielkiego Gościńca Litewskiego, dawniej najważniejszego traktu handlowego i pocztowego Rzeczypospolitej Obojga Narodów, łączącego Warszawę, Grodno i Wilno. Szlak Wielki Gościniec Litewski został wyróżniony w konkursie EDEN Polska 2017 r. jako transgraniczna marka turystyczna łączaca regiony i państwa. Na temat promocji turystyki w Polsce głos zabrał Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka. O roli Poczty Polskiej w reaktywacji szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego mówił Prezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

W konferencji wzięła udział Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, która z ramienia Samorządu Powiatu Węgrowskiego jest członkiem Lokalnej Organizacji Turystycznej Wielki Gościniec Litewski, wchodzi także w skład Rady Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Wystapienie Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc (galeria: 2)
Od lewej: Prezes LGD Ryszard Gajewski, Wicestarosta Halina Ulińska, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Sekretarz Urzędu Gminy Miedzna Anna Gorczyca (galeria: 3)