Uroczyste otwarcie ulicy Karola Szamoty w Węgrowie

Uroczyste otwarcie ulicy Karola Szamoty w Węgrowie

Uroczyste przecięcie wstęgi (galeria: 1)

Uroczyste otwarcie i poświęcenie nowo przebudowanej ulicy Karola Szamoty w Węgrowie odbyło się w dniu 19 października 2015 r. Ulica Szamoty jako droga powiatowa została przebudowana w ramach projektu pod nazwą: „Poprawa bezpieczeństwa oraz usprawnienie ruchu drogowego w podregionie ostrołęcko-siedleckim poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 4223W ul. Szamoty w Węgrowie wraz z rozbudową mostu o kładkę dla ruchu pieszo - rowerowego na rzece Ada” realizowanego w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój”. Na uroczystość przybyli Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wiceburmistrz Radzymina, były Burmistrz Węgrowa Jarosław Grenda, Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceburmistrz Leszek Redosz, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Lidia Siuchta i Paweł Marchela, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa Barbara Szymańska i Jacek Antoński, Ks. Dziekan Leszek Gardziński, Ks. Proboszcz Romuald Kosk, członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski, Przewodniczący Konwentu Wójtów i Burmistrzów Powiatu Węgrowskiego Mieczysław Wójcik, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Węgrowie Andrzej Dziewulski, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych- Mostowych MIKST Sp. z o.o. Waldemar Sitek, Dyrektor Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie Jacek Stosio,  Dyrektor Gimnazjum im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie Teresa Święcicka, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Węgrowie Jerzy Szczęśniak, właściciel firmy „Kostkar” Marek Karski, inspektorzy nadzoru inwestycji, naczelnicy wydziałów Starostwa Powiatowego w Węgrowie i Urzędu Miejskiego w Węgrowie, mieszkańcy oraz  redaktorzy Tygodnika Siedleckiego, Życia Siedleckiego, Głosu Węgrowa i okolic i telewizji kablowej „Podlasianka”.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk podczas swojego wystąpienia stwierdził, że:

w ramach inwestycji związanej z przebudowa drogi powiatowej numer 4223W, ulicą Szamoty w Węgrowie i rozbudową mostu o kładkę dla ruchu pieszo-rowerowego na rzece Ada wykonano następujące prace:

- nawierzchnię bitumiczną o długości 1 157 m i szerokości zmiennej od 5,40 m do 6,00 m wraz z 2 skrzyżowaniami,

- chodniki o długości 1638 m,

- rozbudowano most na rzece Ada o kładkę dla ruchu pieszo- rowerowego, w tym: jednostronną ścieżkę rowerową z kostki betonowej o długości 52,5 m,

- parking na 64 miejsca postojowe, 2 zatoki autobusowe, 5 zjazdów publicznych,

- 41 zjazdów indywidualnych,

- umocniono skarpy i dno rowów płytami betonowymi ażurowymi,

- wykonano kanał deszczowy i 52 studzienki deszczowe oraz 34 studzienki kanalizacyjne,

- wykonano oznakowania pionowe i poziome

- wykonano przebudowę przepustu drogowego

Koszt ogólny inwestycji wyniósł 3.488.593 zł, dotacja z budżetu państwa 1 710 639 zł, wkład Powiatu Węgrowskiego 900 469 zł, wkład miasta Węgrowa 877 485 zł.

Starosta podziękował Konsorcjum firm LIDEREM KONSORCJUM było Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych „MIKST” Sp. z o. o. w Węgrowie, PARTNEREM KONSORCJUM było Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Węgrowie. Prowadząca uroczystość Wicestarosta Halina Ulińska poprosiła do przecięcia wstęgi: Ks. Dziekana Leszka Gardzińskiego, Starostę Węgrowskiego Krzysztofa  Fedorczyka, Burmistrza Miasta Węgrowa Krzysztofa Wyszogrodzkiego, Wiceburmistrza Radzymina Jarosława Grendę, Prezes Przedsiębiorstwa Robot    Drogowo-Mostowych MIKST Sp. z o.o. – lidera konsorcjum Waldemara Sitka, Dyrektora Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Węgrowie Sp. z o.o. Jacka Stosio, Dyrektora Gimnazjum im. Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie Teresę Święcicką, Właściciela firmy „Kostkar” Marka Karskiego oraz Mieszkańca ulicy Szamoty Kazimierza Dudek. Następnie Ks. Dziekan Leszek Gardziński poświęcił ulicę życząc bezpiecznej komunikacji ulicą Szamoty.

Starosta Węgrowski scharakteryzował inwestycję (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska prowadziła uroczystość (galeria: 3)
Wystapienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 4)
Zaproszeni goście na uroczystość otwarcia ulicy Karola Szamoty (galeria: 5)