Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Wierzbnie

Uroczyste otwarcie świetlicy wiejskiej w Wierzbnie

Starosta Węgrowski Ewa Besztak wzięła udział w uroczystym otwarciu świetlicy wiejskiej w Wierzbnie. Współorganizatorem uroczystości, która odbyła się 25 listopada  i jednocześnie prowadzącym spotkanie był Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez mieszkańców, którzy przez lata starali się o remont tego budynku użyteczności publicznej. Budynek powstał w latach powojennych, aktualnie nadal służy lokalnej społeczności.

Remont budynku był możliwy dzięki środkom w kwocie 200 tys. zł pozyskanym przez OSP KSRG Wierzbno za pośrednictwem Stowarzyszenia - LGD „Bądźmy Razem”  w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Budynek świetlicy przeznaczony będzie do spędzania wolnego czasu, działania na rzecz rozwoju kultury oraz jako miejsce integracji społecznej.

W wydarzeniu uczestniczyli: Członkinie Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska, Starosta Węgrowski  Ewa Besztak, Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Łukasz Komorowski, Wójt Gminy Wierzbno Emil Wąsowski, ks. Alfred Wasilak, reprezentujący LGD „Bądźmy Razem” Małgorzata Lipka-Chudzik i Alicja Żero, prezes OSP Wierzbno Daniel Turek, przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Wierzbnie oraz zaproszeni goście i mieszkańcy.

fot. Rafał Miklaszewski