Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Grębków-Podsusze

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej Grębków-Podsusze

13 października w miejscowości Podsusze odbyła się uroczystość otwarcia przebudowanej drogi powiatowej na odcinku Grębków - Podsusze.  Wartość całej inwestycji to ponad 13 mln. zł.

Uroczystą wstęgę przecięli: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, właściciel firmy WIKRUSZ Pan Adam Witkowski i sołtys wsi Podsusze Pani Magdalena Kowalczyk

Nowo przebudowaną drogę poświęcił Proboszcz Parafii Grębków ks. Marek Zalewski.

W uroczystości uczestniczyli także: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego: Tadeusz Kot i Włodzmierz Miszczak, Radny Rady Powiatu Łukasz Komorowski, Przewodniczący Rady Gminy Grębków Ireneusz Kowalski wraz z radnymi, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Węgrowie Marcin Gąsiorek i z-ca dyr. Michał Włodarek, mieszkańcy Podsusza i media.

Zadanie pod nazwą "Rozbudowa drogi powiatowej nr 4248W Cierpięta - Grębków - Wyszków na odcinku Grębków – Podsusze" realizowane było ze wsparciem środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji wykonano: rozbudowę drogi powiatowej nr 4248W z betonu asfaltowego o szerokości 6,0 m i długości 3 711,00 mb, chodnik z kostki brukowej, obustronne pobocza z kruszywa niezwiązanego,wykonano kanalizację deszczową z wpustami deszczowymi i wylotem do rowu przydrożnego w miejscowości Podsusze, przebudowę przepustów rurowych pod koroną drogi o średnicy 80 cm oraz przepustu owalnego 248x179 cm pod koroną drogi, przebudowę i odmulenie rowów, zjazdy z betonu asfaltowego na drogi wewnętrzne, zjazdy z kostki brukowej na działki w terenie zabudowanym, zjazdy z kruszywa niezwiązanego na działki niezabudowane, oznakowanie poziome i pionowe, wybudowano kanał technologicznego i przeprowadzono wycinkę i pielęgnację zadrzewienia.

Wykonawcą robót budowlanych była firma P.W. WIKRUSZ Adam Witkowski z Miedznej.

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: IMS Projekt Marek Sadłowski

Wartość inwestycji  wynisoła: 13 051 090,32 zł, z czego 12 971 632,32 zł stanowi wartość robót budowlanych
a 79 458,00 zł stanowi wartość nadzoru inwestorskiego.

Finansowanie:

- środki z RFRD – 7 776 341,65 zł