Uroczyste Otwarcie drogi Klimowizna – Ruchna – Szaruty

Uroczyste Otwarcie drogi Klimowizna – Ruchna – Szaruty

Przecięcie wstęgi na drodze Klimowizna-Ruchna (galeria: 1)

Dnia 2 grudnia 2016 roku odbyło się oficjalne otwarcie drogi zgodnie z projektem pn.:  „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i zwiększenie dostępności transportowej na terenie powiatu węgrowskiego poprzez przebudowę drogi powiatowej nr 4230W Klimowizna – Ruchna – Szaruty” oraz „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i zwiększenie dostępności transportowej na terenie Powiatu Węgrowskiego poprzez przebudowę drogi relacji Klimowizna – Ruchna na odcinku 1,78 km”, w ramach programu wieloletniego pod nazwą  „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury  drogowej na 2016 – 2019”.

W uroczystościach udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wiceburmistrz Leszek Redosz, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Paweł Stelmach, Radni Rady Powiatu Ewa Besztak i Krzysztof Onaszkiewicz, Radni Miasta Węgrowa, Radni Gminy Liw, wykonawcy robót i mieszkańcy. Poświęcenia dokonał ks. Dziekan Leszek Gardziński.

Przebudowany ciąg drogowy, w skład którego wchodzi droga powiatowa i miejska, stanowi najkrótszy dojazd dla służb  medycznych ze szpitala powiatowego w Węgrowie do Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Całkowita wartość projektu wynosiła: 1 859 935,29 zł brutto,

Koszty kwalifikowalne projektu: 1 838 358,63 zł brutto,

Koszty niekwalifikowalne projektu: 21 576,66 zł brutto,

Dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych: 919 179,00 zł brutto,

Wkład własny Powiatu Węgrowskiego: 480 706,89 zł brutto,

Wkład Partnera projektu Gminy Liw: 460 049,40 zł brutto.

Projekt wykonawczy opracowany został przez firmę DARFIK Dariusz Zbieć, z/s Siedlce.

Wykonawcą robót budowlanych była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Regionalne Drogi Podlaskie” z Siedlec, która reprezentował Prezes Mariusz Wierzchoś.

Nadzór Inwestorski nad inwestycją sprawował inż. Marek Sadłowski.

Zakresem prac objęto m.in.:

- przebudowę drogi nr 4230W na odcinku o długości 2 016,54 mb;

- przebudowę 4 skrzyżowań, w tym 1 typu rondo;

- budowę chodnika na odcinkach o długości 598,30 mb;

- budowę ścieżki rowerowej na odcinku o długości 571,79 mb;

- przebudowę 42 szt. zjazdów;

- montaż 63 nowych tablic znaków drogowych;

- ustawienie 20 słupków prowadzących;

- ustawienie barier ochronnych o długości 162,00m;

- wykonanie oznakowania poziomego o łącznej powierzchni 614,57m2.

Całkowita wartość projektu na odcinku węgrowskim pn.: „Poprawa bezpieczeństwa ruchu i zwiększenie dostępności transportowej na terenie Powiatu Węgrowskiego poprzez przebudowę drogi relacji Klimowizna – Ruchna na odcinku 1,78 km”, gdzie Powiat Węgrowski współfinansował zadanie wynosiła: 1 188 043,54 zł brutto,

Dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 50% kosztów kwalifikowalnych, w tym:

Wkład Miasta Węgrów: 292 853,54 zł brutto

Wkład własny Powiatu Węgrowskiego:  301 169,00 zł brutto.

Wykonawcą robót budowlanych była firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych MIKST Sp. z o.o., z/s Węgrów.

Nadzór Inwestorski nad inwestycją sprawował Pan Krzysztof Makowski.

Zakresem prac objęto m.in.:

- przebudowę drogi relacji Klimowizna – Ruchna na odcinku 1 780,00 mb;

- montaż 22 nowych tablic znaków drogowych;

- ustawienie 39 słupków prowadzących;

- ustawienie barier ochronnych o długości 56,00m;

- wykonanie oznakowania poziomego o łącznej powierzchni 511,04m2.

Przecięcia wstęgi na odcinku węgrowskim drogi dokonali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Ks. Dziekan Leszek Gardziński, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański i Prezes MIKST  Waldemar Sitek.

Przecięcia wstęgi w Ruchnie dokonali: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Ks. Dziekan Leszek Gardziński, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Dyrektor Biura Marszałka Senatu RP Marii Koc Michał Piotrowski, Inspektor Nadzoru Marek Sadłowski, Sołtys Wsi Ruchna Mirosława Roguska i Prezes firmy Regionalne Drogi Podlaskie Mariusz Wierzchoś.

Przecięcie wstęgi na odcinku węgrowskim (galeria: 5)
Przecięcie wstęgi na odcinku węgrowskim (galeria: 6)
Przecięcie wstęgi w Ruchnie (galeria: 11)