Spotkanie ws. nowej perspektywy unijnej

Spotkanie ws. nowej perspektywy unijnej

30 kwietnia 2015 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie odbyła się konferencja zorganizowana przez Posła Krzysztofa Borkowskiego i Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka, celem której było przedstawienie nowej perspektywy unijnej związanej z Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W spotkaniu wzięli także udział m.in. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego- Ewa Orzełowska, Burmistrz Węgrowa- Krzysztof Wyszogrodzki, Burmistrz Łochowa- Marian Dzięcioł oraz Wójtowie Gmin Powiatu Węgrowskiego. Zgromadzeni w Starostwie przedstawiciele urzędów, instytucji i stowarzyszeń mieli okazję zapoznać się ze sposobami pozyskiwania środków unijnych, a było to możliwe dzięki prelekcjom przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Po zakończeniu konferencji sześcioosobowa delegacja, której członkami byli: Wicemarszałek Ewa Orzełowska, Poseł Krzysztof Borkowski, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Burmistrz Łochowa Marian Dzięcioł i Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran złożyli kwiaty pod pomnikiem Ignacego Jana Paderewskiego w Łochowie.