Spotkanie dotyczące budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Węgrowie

Spotkanie dotyczące budowy Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Węgrowie

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania na budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego przy Szpitalu Powiatowym w Węgrowie.

3 sierpnia br.  Starosta Węgrowski Ewa Besztak, wspólnie z Senator RP Marią Koc i Dyrektorem SPZOZ w Węgrowie Arturem Skórą spotkali się z Wiceministrem Zdrowia Waldemarem Kraską, aby omówić kwestie budowy ZOL-u a także uzyskania wsparcia rządowego na realizacje tej inwestycji.

Zakład Opiekuńczo-Leczniczy w Węgrowie będzie placówką stacjonarną, zapewniającą podopiecznym czasową, całodobową opiekę pielęgniarską i lekarską, przeznaczony dla pacjentów, którzy ukończyli proces leczenia szpitalnego, wymagających ze względu na stan zdrowia świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych, rehabilitacyjnych oraz kontynuacji leczenia, a nie wymagających hospitalizacji w oddziale szpitalnym. Węgrowski ZOL z 50-cioma miejscami będzie zapewniał przebywającym w nim pacjentom całodobową opieka lekarską i pielęgniarską, rehabilitację a także co bardzo ważne pomoc w nauce samoobsługi przydatnej po powrocie do domu.