Ślubowanie klasy mundurowej II Liceum Ogólnokształcącego w ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Uczniowie klasy I LO służb mundurowych składają ślubowanie (galeria: 1)

Ślubowanie uczniów I klasy służb mundurowych odbyło się w dniu 10 grudnia 2015 roku w hali sportowej szkoły.

Na uroczystość przybyli:

kmdr por. Paweł KIELIBA z Akademii Obrony Narodowej, mjr SG Radosław Marzec Naczelnik Wydziału Koordynacji Działań Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie, Ewa Waligóra  zastępca naczelnika Wydziału Prezydialnego Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej w Warszawie, Ppłk Ryszard Gorczyca z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Halina Ulińska Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego, Leszek Redosz Wiceburmistrz Węgrowa, Nadkomisarz Andrzej Dziewulski Z-ca Komendanta Powiatowego Policji, Starszy brygadier mgr inż. Jarosław Soszyński Komendant Powiatowy PSP w Węgrowie, Piotr Koc Komendant Straży Miejskiej i Barbara Kodym Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice uczniów składających ślubowanie oraz nauczyciele.

Uroczystość prowadził dyrektor szkoły Janusz Baum. Przedstawiciele służb mundurowych przekazali gratulacje i życzenia uczniom. Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska przypomniała historię tworzenia klasy służb mundurowych,  złożyła w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego życzenia uczniom i wręczyła im kosz upominkowy.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów i zespołu muzyczno-wokalnego w „Dobrym tonie”.

Przyjmowanie raportu przez dyrektora szkoły Janusza Bauma (galeria: 2)
Życzenia uczniom przekazał kmdr por. Paweł KIELIBA z Zakładu Analiz i Rozwoju Sił Zbrojnych Akademii Obrony Narodowej (galeria: 3)
Życzenia uczniom  w imieniu Komendanta Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej złożył mjr SG Radosław Marzec Naczelnik Wydziału Koordynacji Działań (galeria: 4)
Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska przedstwiła historię utworzenia klas służb mundurowych w II LO w Węgrowie (galeria: 5)