Rozpoczęła się modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie

Rozpoczęła się modernizacja budynku Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie, na którą Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – II edycja, na kwotę 1 275 000,00 zł.

W ramach inwestycji wykonane zostanie m.in.:

• remont elewacji frontowej części zabytkowej poprzez oczyszczenie ścian i spoin, odgrzybienie ścian, piaskowanie, spoinowanie ścian, wymianę stolarki okiennej na okna drewniane, wymianę drzwi wejściowych,
  • remont elewacji wschodniej części zabytkowej budynku poprzez docieplenie ścian oraz wymianę stolarki okiennej na okna drewniane,
  • wymiana stolarki otworowej w skrzydłach bocznych i łączniku,
  • docieplenie ścian zewnętrznych skrzydeł bocznych i łącznika,
  • wymiana okien dachowych w skrzydle południowym.

Całkowita wartość inwestycji: 1 693 211,78 zł

Wykonawca robót budowlanych: Przedsiębiorstwo Budowlane Księżopolski

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: Usługi Budowlane Kamil Ojdana

Przewidywany termin zakończenia zadania to początek października 2023 roku.