Powiat Węgrowski z kolejnym dofinansowaniem na remont dróg

Powiat Węgrowski z kolejnym dofinansowaniem na remont dróg

Powiat Węgrowski otrzymał dofinansowanie w kwocie 3 987 946,00 zł ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na Remont drogi powiatowej nr 4245W Wierzbno - Brzeźnik - (granica powiatu) Walentów w miejscowościach Wierzbno, Wólka, Adamów.

Zadanie obejmuje odcinek drogi powiatowej nr 4245W o długości 4 100 mb. Początek zakresu robót przyjęto 24 mb od skrzyżowania z drogą powiatową nr 2247W. Koniec prac nastąpi w odległości ok. 20 m za utwardzonym wlotem do drogi gminnej w miejscowości Adamów.

W ramach zadania wykonane zostanie:

• remont nawierzchni jezdni o szerokości 5,0 m całego przedmiotowego odcinka drogi  tj. 4 100 mb,
  • obustronne pobocza o szerokości 1,0 m z kruszywa łamanego
  • remont wyeksploatowanych przepustów pod jezdnią
  • odcinkowe odtworzenie rowów przydrożnych,
  • uzupełnienie istniejących zjazdów nieutwardzonych kruszywem łamanym,
    na zjazdach utwardzonych wykonana zostanie niwelacja wysokości za pomocą masy mineralno-asfaltowej,
  • oznakowanie poziome w obrębie przystanku autobusowego,
  • oznakowanie pionowe w zakresie korekty i wymiany znaków.

Szacunkowa wartość zadania: 5 000 000,00 zł
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – 3 987 946,00 zł
Wkład własny wynoszący 1 012 054,00 zł zostanie pokryty ze środków budżetu Gminy Wierzbno.