Powiat Węgrowski na X Sejmiku Turystycznym Województwa Mazowieckiego

Powiat Węgrowski na X Sejmiku Turystycznym Województwa Mazowieckiego

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 1)

W dniach 26-27 września 2016 r. w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu odbył się X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego. Na zaproszenie organizatorów w Sejmiku udział wzięła Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska z inicjatywy której odbył się w dniu 14 września 2016 r. I Kongres Turystyczny Powiatu Węgrowskiego. Wydarzenie to odbiło się szerokim echem w środowisku osób zajmujących się zagadnieniami turystyki na Mazowszu a na Sejmiku przedstawiane było jako przykład pracy samorządu na rzecz rozwoju turystyki. Podczas wykładów wielokrotnie podkreślano, że  turystyka wymaga współpracy na szczeblu regionalnym, lokalnym i samorządowym. Dyskusje poświęcone były zagadnieniom związanym z funkcjonowaniem Lokalnych Organizacji Turystycznych, Regionalnych Organizacji Turystycznych, Polskiej Organizacji Turystycznej, oraz współpracy powyższych organizacji z samorządami jednostek terytorialnych. Głównym założeniem konferencji była dyskusja nad rozwojem i popularyzacją turystyki na terenie Mazowsza.

W dyskusjach udział wzięli m.in.: Dawid Lasek Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Wiesław Roboszuk Wicemarszałek, Izabela Stelmańska zastępca dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Wojciech Fedyk Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Joanna Jędrzejewska-Debortoli Dyrektor Departamentu Turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Rafał Rajkowski Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Jan Błoński Prezes Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

X sejmik Turystyczny to dwa dni wykładów, spotkań i dyskusji związanych z turystyką. Był on także okazją do wręczenia certyfikatów Polskiej Organizacji Turystycznej dla punktów informacji turystycznej na terenie Mazowsza. Certyfikat otrzymała również Pani Jadwiga Giers z Punktu Informacji Turystycznej z Węgrowa.

Podczas uroczystej Gali wręczono także odznaki honorowe „ Za zasługi dla turystyki” przyznawane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Uhonorowana została nimi także Pani Danuta Grodzka Wojdyna właścicielka Galerii Zambrzyniec .

Podczas Sejmiku swoje wystąpienie miała również Wicestarosta Halina Ulińska, która odwołując się do Strategii Rozwoju Powiatu Węgrowskiego podkreślała, jak bardzo ważne jest wspólna praca lokalnego społeczeństwa, przedsiębiorców i organizacji na rzecz rozwoju turystyki w Powiecie. Wicestarosta zwróciła także uwagę na konieczność uregulowań prawnych, które pozwoliłyby na rozbudowę infrastruktury turystycznej w miejscach atrakcyjnych dla turystów (na przykładzie rzeki Liwiec i odbywającej się na niej spływach kajakowych). Podkreślając piękno Powiatu Węgrowskiego Wicestarosta zaprosiła do poznania jego walorów turystycznych i krajobrazowych a umożliwiła to projekcja filmu promującego nasz powiat.

Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej podczas X Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 3)
X Sejmik Turystyczny Województwa Mazowieckiego (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska w rozmowie z Panią Barbarą Tekieli i Prezesem Polskiej Organizacji Turystycznej Wojciechem Fedykiem (galeria: 5)