Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej nr 4226W Liw – Korytnica w miejscowości Liw

W dniu 14.12.2023 r. podpisano umowę z Wykonawcą na przebudowę drogi powiatowej nr 4226W Liw – Korytnica w miejscowości Liw. Roboty obejmują przebudowę drogi powiatowej nr 4226W na odcinku 291,85 mb.

Zakres robót obejmuje m.in.:

• wykonanie robót przygotowawczych,
  • wykonanie robót rozbiórkowych (istniejące zjazdy),
  • budowę drenu francuskiego,
  • budowę studni chłonnych,
  • przebudowę drogi powiatowej – nowa nawierzchnia ulicy, chodnik i zjazdy
  • wykonanie oznakowania,
  • zagospodarowanie zielenią pasa drogowego.

Wartość zadania – 1 197 405,00 zł,

w tym:

• środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  – 707 733,00 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 244 836,00 zł
  • środki z budżetu Gminy Liw – 244 836,00 zł

Wykonawcą robót będzie firma P.W. Wikrusz Adam Witkowski z Miedznej.

Powiat Węgrowski pozyskał dofinansowanie na powyższe zadanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Prezes Rady Ministrów w dniu 7 grudnia 2023 r. zatwierdził listy zadań powiatowych oraz zadań gminnych mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, objęte dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie naboru uzupełniającego w listopadzie br.

Info: Wydział Inwestycji i Rozwoju