Podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowych

Podpisanie umowy na realizację inwestycji drogowych

W dniu 11 października br. Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Węgrowski Marek Renik podpisali umowę z Panem Adamem Witkowskim - właścicielem firmy WIKRUSZ, na realizację dwóch kolejnych zadań inwestycyjnych. W ramach współpracy zostaną przebudowane odcinki dróg powiatowych: w miejscowości Laski (gm. Łochów) i droga pomiędzy miejscowościami Kózki-Nowa Sucha ( gm. Grębków).

„PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 4214W ŁOCHÓW – TWAROGI – GRUSZCZYNO W MIEJSCOWOŚCI LASKI”

W ramach zadania przebudowana zostanie droga powiatowa nr 4214W na odcinku 250 mb od skrzyżowania z drogą gminną nr 420444W – ul. Laskowskiej w Łochowie. Zakres prac będzie obejmował: frezowanie nawierzchni, wykonanie nawierzchni asfaltowej i oznakowania poziomego.

Wartość  zadania – 134 513, 53 zł, w tym:

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 67 256,77 zł

- środki z budżetu Gminy Łochów – 67 256,76 zł

„PRZEBUDOWA DROGI POWIATOWEJ NR 4249W GRĘBKÓW – KOPCIE”

W ramach zadania przebudowana zostanie droga powiatowa 4249W na odcinku 900 mb za zwartą zabudową miejscowości Kózki do zwartej zabudowy miejscowości Nowa Sucha przed skrzyżowaniem z drogą gminną. Zakres robót będzie obejmował: przebudowę nawierzchni jezdni, przebudowę nawierzchni zjazdów, remont przepustów pod zjazdami, remont przepustów pod jezdnią, wykonanie poboczy i korektę oznakowania drogi.

Wartość zadania: 1 417 750,00 zł, w tym:

- środki z rezerwy subwencji ogólnej – 700 000,00 zł

- środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego - 358 875,00 zł