Otwarcie ul. Wiejskiej w Sadownem

Otwarcie ul. Wiejskiej w Sadownem

18 października uroczyście otwarto przebudowaną ul. Wiejską w Sadownem.

W wydarzeniu udział wzięli: Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran wraz z zastępcą p. Marcinem Grędą, Proboszcz parafii w Sadownem ks. Antonii Kunicki, Radna Rady Powiatu Małgorzata Zyśk, Przewdoniczący Rady Gminy Sadowne Tomasz Szymanik wraz z Radnymi, Przewodniczący Rady Gminy Łochów i Dyrektor ZSP w Sadownem Sławomir Ryszawa, Dyrektor ZDP w Węgrowie Marcin Gąsirek i z-ca dyr. Michał Włodarek, sołtys wsi Sadowne Henryk Rolek oraz mieszkańcy i zaproszeni goście.

Po oficjalnych przemówieniach i przecięciu wstęgi przebudowaną ulicę poświęcił ks. Antonii Kunicki.

Zakres zrealizowanej inwestycji obejmował rozbudowę ulicy Wiejskiej w Sadownem na odcinku 2 139 mb wraz z budową: jednostronnego chodnika na całej długości odcinka o szerokości 2,0 m, wykonaniem poboczy z kruszywa łamanego, przebudową sieci TT, przebudową zjazdów, wykonaniem odwodnienia za pomocą rowów, wpustów ulicznych oraz drenaży, wykonaniem oznakowania pionowego i poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Ogólna wartość inwestycji wyniosła 8 306 500,50 zł., z czego:

- środki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – 4 000 000,00 zł

- środki Powiatu Węgrowskiego – 2 188 250,25 zł

- środki Gminy Sadowne - 2 118 250,25 zł

Wykonawcą robót budowlanych była firma: P&K Jaczewscy Paweł Jaczewski. Wartość robót budowlanych – 8 282 515,50 zł

Inspektor Nadzoru Inwestorskiego: PROMAK Inżynieria Komunikacyjna Krzysztof Makowski. Wartość Nadzoru inwestorskiego – 23 985,00 zł