Ostatnie posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy w Węgrowie w kadencji 2019-2023

W dniu 8 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie, w kadencji 2019–2023, posiedzenie Powiatowej Rady Rynku Pracy z udziałem Starosty Węgrowskiego Ewy Besztak. Rada jest organem opiniodawczo - doradczym starosty w sprawach polityki rynku pracy.

W mijającej kadencji członkami Rady byli: Pan Bogusław Szymański – Przewodniczący Rady, Pani Anna Kaszuba – W-ce przewodnicząca Rady, Pan Bogdan Doliński, Pan Tomasz Gajewski, Pani Mariola Jarmulińska, Pan Łukasz Komorowski, Pan Ryszard Kocon, Pan Ryszard Krasnodębski, Pani Małgorzata Łotarska, Pan Robert Marczak, Pani Bożenna Poczęta, Pan Maciej Robak.

Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie – Pani Anna Wieczorek przedstawiła informację dotyczącą działalności Powiatowej Rady Rynku Pracy w Węgrowie w kadencji 2019-2023.

W mijającej kadencji Rada odbyła aż 30 posiedzeń w trybie stacjonarnym i obiegowym. Przedmiotem obrad było opiniowanie podziału środków Funduszu Pracy na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej oraz innych fakultatywnych zadań będących w dyspozycji powiatu węgrowskiego, zmian w podziale tych środków w trakcie roku budżetowego, opiniowanie kryteriów organizacji aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu, opiniowanie podziału środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego oraz rozpatrywanie wniosków i wydanie opinii o umorzeniu świadczeń wypłaconych z Funduszu Pracy.

Wydane przez Radę opinie dotyczyły podziału środków finansowych Funduszu Pracy na ogólną kwotę 29.870.2376,00 co pozwoliło na aktywizację 2.890 osób bezrobotnych i pracowników. Mijająca kadencja do też najniższe wskaźniki bezrobocia. Obecnie liczba bezrobotnych wynosi 1140 osób a stopa bezrobocia pozostaje na poziomie 5,4%.

Pani Starosta – Ewa Besztak podziękowała członkom Rady za zaangażowanie w działaniu na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy oraz na ręce Pani Dyrektor Anny Wieczorek przekazała podziękowania pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Węgrowie za wsparcie pracodawców i skuteczną pracę na rzecz osób bezrobotnych.

Na koniec posiedzenia członkowie Powiatowej Rady Rynku w Węgrowie otrzymali podziękowania za pracę w kadencji 2019-2023.

Info: Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie