Obchody 73. Rocznicy wyzwolenia Węgrowa

Obchody 73. Rocznicy wyzwolenia Węgrowa

Mieszkańcy Powiatu Węgrowskiego dnia 6 sierpnia 2017 r.  uczcili  73. Rocznicę wyzwolenia Węgrowa przez Armię Krajową oraz 27. Rocznicę powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Obwodu „Smoła". Obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie po zakończeniu której uczestnicy w asyście pocztów sztandarowych przemaszerowali pod Pomnik Armii Krajowej, aby złożyć hołd poległym. Okolicznościowe wiązanki złożyli: kombatanci, parlamentarzyści, przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, stowarzyszeń i organizacji oraz delegacje zagraniczne ze Słowacji, Litwy i Ukrainy.

W imieniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego słowa do zebranych skierowała Członek Zarządu Elżbieta Lanc.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski.

Ostatnim punktem niedzielnych obchodów była uroczysta sesja Rady Miasta Węgrowa.

Przemarsz pod pomnik Armii Krajowej. (galeria: 2)
W uroczystościach udział wziął również poczet Sztandarowy Starostwa Powiatowego w Węgrowie (galeria: 4)
Wystąpienie Elżbiety Lanc Członka Zarządu Województwa Mazowieckiego. (galeria: 5)
W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyli Wicestarosta Halina Ulińska i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski. (galeria: 7)