Obchody 72. Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego

Obchody 72. Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego

Składanie kwiatów przez Radnych Rady  Powiatu. Od lewej: Anna Mytkowska, Pawel Gelbrecht i Artur Lis. (galeria: 1)

Dnia 21 sierpnia 2016 r. w Jerzyskach koło Łochowa odbyły się uroczystości poświęcone 72. rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego. Obchody rozpoczęła uroczysta polowa Msza Św. koncelebrowana przez Ks. Biskupa prof. dr hab. Tadeusza Pikusa. Następnie uczestnicy wysłuchali Apelu Poległych a po oficjalnych przemówieniach licznie zgromadzone delegacje złożyły pod pomnikiem kwiaty.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Radni Rady Powiatu Węgrowskiego: Anna Mytkowska, Paweł Gelbrecht i Artur  Lis.

Zgromadzeni na uroczystościach mogli wysłuchali części artystycznej w wykonaniu Kapeli Łochowskiej i Wojciecha Bardowskiego a także zobaczyć pokaz musztry konnej, władania szablą i lancą GRH.7 Pułku Ułanów Lubelskich z Mińska Mazowieckiego.

Obchody 72. Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego (galeria: 2)
Obchody 72. Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego (galeria: 3)
Obchody 72. Rocznicy Bitwy pod Jerzyskami i Święta Wojska Polskiego (galeria: 4)