Nadanie imienia Kornela Makuszyńskiego Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Węgrowie oraz szkole i przedszkolu wchodzącym w skład Ośrodka.

21 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgrowie miała miejsce uroczystość, która stała się otwarciem nowej karty w historii placówki oraz zwieńczyła kilkumiesięczne starania i wielkie zaangażowanie dyrekcji, nauczycieli, wychowawców, uczniów oraz rodziców. Uroczystość nadania imienia Kornela Makuszyńskiego Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu w Węgrowie rozpoczęła się od mszy świętej, którą odprawili: proboszcz parafii pw. św. Ojca Pio w Węgrowie  ks. Andrzej Falkowski oraz dziekan drohiczyński ks. kan. Wiesław Niemyjski.

Otóż tego dnia nadano Ośrodkowi imię Kornela Makuszyńskiego. Imię jednego z najwybitniejszych autorów książek dla dzieci otrzymały również: Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy oraz Przedszkole Specjalne.

W uroczystości udział wzięli m. in. Ewa Besztak Starosta Węgrowski, Marek Renik Wicestarosta, Leszek Redosz Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, Paweł Marchela Burmistrz Miasta Węgrowa, Adam Skup Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty, radni Powiatu Węgrowskiego, dyrektorzy instytucji współpracujących z placówką, przedstawiciele Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, dyrektorzy i nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół i placówek.

Wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętowali także nauczyciele i pracownicy, uczniowie i ich rodzice.

Podczas wydarzenia, w formie prezentacji multimedialnej, która ukazała istotne zmiany, jakie zachodziły na przestrzeni minionych lat oraz osiągnięcia uczniów, przedstawiono rys historyczny placówki.

Kulminacyjnym punktem całej uroczystości było zgłoszenie przez Dyrektor Hannę Kasperowicz gotowości przyjęcia imienia dla Ośrodka, przedszkola i szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy. Odczytano stosowne Uchwały Rady Powiatu Węgrowskiego, które następnie Starosta przekazała na ręce Dyrektor Ośrodka.

Po części oficjalnej goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu wychowanków i nauczycieli Ośrodka oraz uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Następnie życzenia i gratulacje w stronę całej społeczności Ośrodka kierowali zaproszeni goście, podkreślając trafność wyboru patrona i życząc dalszego wspaniałego rozwoju placówki.

Ostatnim punktem uroczystości było posadzenie drzewa na placu szkolnym jako symbolu  mądrości i dążenia do rozwoju. Buk czerwony został zasadzony przez Dyrektor Hannę Kasperowicz, której dzielnie pomagali wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kornela Makuszyńskiego w Węgrowie.

zdjęcia/SOSzw w Węgrowie