Konferencja kończąca projekt "Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim"

12 października w Węgrowie odbyły się konferencje, będące podsumowaniem projektu pn. Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim.

Pierwsze spotkanie miało miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie. Dyrektor placówki Pani Ewa Dmowska podziękowała organizatorom i twórcom projektu, za możliwość udziału młodzieży w wykładach. Zabranych powitała także Starosta Węgrowski Ewa Besztak, podkreślając w swojej wypowiedzi, jak ważne jest, aby młodzi ludzie znali zagrożenia związane z uzależnieniami i potrafili zadbać o zdrowie swoje i  najbliższych. Dyrektor SPZOZ w Węgrowie Artur Skóra wraz z pracownikami przeprowadził dla młodzieży cykl wykładów połączonych z zajęciami praktycznymi. Podczas spotkania specjaliści omówili następujące zagdanienia: "Profilaktyka w życiu kobiety", "Depresja chorobą naszych czasów", "Uzależnienie nie jedno ma imię" i "Prawidłowe nawyki żywieniowe". W  spotkaniu uczestniczyły także uczennice z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie wraz z opiekunami.

Druga konferencja odbyła się w Centrum Dialogu Kultur w Węgrowie. W spotkaniu uczestniczyła Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, która podziękowała wszystkim, dzięki którym była możliwa realizacja projektu dla kobiet. Podczas spotkania poruszono następujące zagadnienia: „STOP OSTEOPOROZIE - praktyczny kurs zapobiegania”, ,,Profilaktyka w życiu kobiety” i "Prawidłowe nawyki żywnieniowe".

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Projekt Zdrowa, aktywna i świadoma kobieta w powiecie węgrowskim ma na celu promocję zdrowego trybu życia, zwiększenie wiedzy kobiet oraz pokazanie im jak ważna w dzisiejszych czasach jest profilaktyka zdrowia.

Projekt współfinansowany w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Zdrowia Kobiety „Mazowsze dla Zdrowia Kobiety’’