Kolejna premiera w Teatrze Amatorskim

Kolejna premiera w Teatrze Amatorskim

Od prawej: Reżyser Michał Zasłona, Sylwester Drozna, Sławomir Ługowski, Wanda Gajewska, Emilia Jaczewska i Ida Podgórska. (galeria: 1)

25 marca 2017 r. odbyła się kolejna udana premiera w węgrowskim Teatrze Amatorskim. Komedia Aleksandra Fredry p.t. „Pierwsza lepsza” w reżyserii Miachała Zasłony zgromadziła w sali widowiskowej WOK miłośników teatru. W obsadzie wystąpili: Wanda Gajewska – Marta, Sławomir Ługowski – Alfred, Emilia Jaczewska – Elwira, Ida Podgórska – Zosia i Sylwester Drozna – Zdzisław.

Godnym podkreślenia jest fakt, że odtwórczyni roli Elwiry – Pani Emilia Jaczewska, jest nauczycielem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie a Ida Podgórska grająca Zosię - uczennicą kl. II I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, a więc szkół prowadzonych przez Powiat Węgrowski.

Obecna na przedstawieniu Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała udanej premiery, podkreśliła pomysłową scenografię i profesjonalną grę aktorów. Życząc dalszego rozwoju Teatru Amatorskiego wraz z Panią Lidią Siuchtą Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Węgrowskiego wręczyła upominki aktorom i reżyserowi spektaklu.

W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego upominki aktorom i reżyserowi wręczyły Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta. (galeria: 2)
Od prawej: Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Sichta, Wicestarosta Halina Ulińska, Pani Emilia Jaczewska i Dyr. ZSP w Węgrowie Janusz Baum. (galeria: 3)