III Festyn Rodzin Zastępczych

III Festyn Rodzin Zastępczych

W niedzielę 28 maja 2017 r. odbył się III Festyn Rodzin Zastępczych Powiatu Węgrowskiego. Pierwszy festyn odbył się w 2015 r. i był imprezą zamykającą się tylko dla rodzin zastępczych. Kolejne to festyny otwarte a więc integrujące rodziny biologiczne i zastępcze.

Zorganizowany został przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie na placu Parafii Św. Ojca Pio w Węgrowie. Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Biskup Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus i Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk.

Poprzedzony był Mszą Św. w intencji rodzi zastępczych koncelebrowaną przez Ks. prof. dr hab. Tadeusza Syczewskiego – wikariusza Generalnego Diecezji Drohiczyńskiej i Ks. Proboszcza Wiesława Niemyjskiego. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Wicestarosta Halina Ulińska, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Wiceprzewodniczący Lidia Siuchta i Paweł Marchela, członkowie Zarządu Powiatu Paweł Stelmach, Andrzej Kruszewski, Włodzimierz Miszczak, radni Ewa Besztak, Mariola Chmielewska i Marek Matusik.

Dyrektor PCPR Jadwiga Snopkiewicz rozpoczęła festyn witając gości i rodziny. Wicestarosta Halina Ulińska podkreśliła trudną rolę i odpowiedzialną rolę rodziców zastępczych w wychowaniu dzieci, kształtowaniu ich osobowości, edukacji, zapewnieniu bezpieczeństwa i zdrowia. Zadania te są w pełni realizowane w rodzinach biologicznych i zastępczych tylko wtedy kiedy wykonywane są w pełnym zaangażowaniu i miłości do dzieci. Na festyn przygotowano liczne atrakcje, zabawy, konkursy i niespodzianki kulinarne. Słoneczna pogoda sprzyjała wspólnej zabawie.

Dyrektor PCPR w Węgrowie Jadwiga Snopkiewicz przedstawiła cele organizowanego festynu. (galeria: 2)
Wicestarosta Halina Ulińska w swoim wystąpieniu podkreśliła trudną i odpowiedzialną rolę rodzin zastępczych w wychowaniu dzieci. (galeria: 3)
Na uroczystość przybyli przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgorwskiego i jednostek organizacyjnych Powiatu. (galeria: 12)
W środku zwycięzka praca na logo PCPR (galeria: 14)