Dożynki Gminno-Parafialne w Starych Lipkach gm. Stoczek

Dożynki Gminno-Parafialne w Starych Lipkach gm. Stoczek

Poświęcenie sztandaru OSP Stare Lipki (galeria: 1)

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wziął udział w Dożynkach Gminno-Parafialnych gminy Stoczek, które odbyły się w niedzielę, 28 sierpnia 2016 r. w Starych Lipkach.

Uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Świętą w intencji rolników pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp. Antoniego Pacyfika Dydycza. Po jej zakończeniu nastąpiła prezentacja wieńców dożynkowych i wspólne dziele się chlebem. Podczas dożynek poświęcono sztandar OSP Stare Lipki oraz wręczono wyróżnienia i odznaczenia dla strażaków. Po ogłoszeniu wyników na najładniejszy wieniec dożynkowy i wręczeniu nagród, zgromadzeni na uroczystościach przemaszerowali  do drogi w Starych Lipkach, którą po poświęceniu oddano do użytku.

Dożynki Gminno-Parafialne w Starych Lipkach (galeria: 2)
Dożynki w Starych Lipkach (galeria: 3)
Przemarsz z udziałem Młodzieżowej Orkistry Dętej z Tłuszcza (galeria: 4)
Przecięcie wstęgi (galeria: 5)