Dofinansowanie na wykonanie ścieżki rowerowej przy drodze powiatowej Węgrów-Ruchna

30 listopada w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik podpisali umowę na dofinansowanie realizacji zadania pod nazwą: "Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna w zakresie wykonania ścieżki rowerowej".

W wydarzeniu uczestniczyli także: Poseł na Sejm Maria Koc, Wojewoda Mazowiecki Tobiasz Bocheński i Wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Zakres rzeczowy realizawanego zadania będzie obejmował:

• przebudowę drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna w zakresie wykonania jednostronnej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej na odcinku 1 326 mb,
  • montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu,
  • wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Szacunkowy koszt zadania: 1 508 905,99 zł, w tym:

• środki z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 1 207 124,79 zł
  • środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego – 150 890,60 zł
  • środki z budżetu Gminy Liw – 150 890,60 zł

Zadanie objęte dofinansowaniem ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
w 2023 roku dla zadań mających na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu.

W dniu 30 listopada 2023 r. Powiat Węgrowski dokonał otwarcia ofert w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego mającego na celu wyłonienie Wykonawcy zadania.

Najtańsza oferta opiewa na kwotę 1 417 764,37 zł.

Przewidywany termin zakończenia prac w ramach zadania to sierpień 2024 roku.