Debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu

Debata ewaluacyjna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała Komendantowi Policji za zorganizowanie debaty. (galeria: 1)

25 listopada 2016 r. w sali widowiskowej Węgrowskiego Ośrodka Kultury odbyła się debata ewaluacyjna, dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu węgrowskiego. Miała ona na celu podsumowanie wniosków, postulatów zgłoszonych przez mieszkańców i omówienie stopnia realizacji działań podjętych przez policję.  Debata została zorganizowana przez Komendę Powiatową Polcji w Węgrowie, a przewodniczył jej Komendant mł. insp. Andrzej Styrczula. W spotkaniu udział wzięli m.in. samorządowcy: Wicestarosta Halina Ulińska, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Zastępca Burmistrza Łochowa Małgorzata Łotarska, przedstawiciele służb mundurowych, w tym: Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie st. bryg. mgr inż. Jarosław Soszyński, Komendant Straży Miejskiej w Węgrowie Piotr Koc, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, uczniowie i nauczyciele, mieszkańcy a także funkcjonariusze i pracownicy policji.

W 2016 r. debaty dotyczące bezpieczeństwa w powiecie odbyły się w Starostwie Powiatowym w Węgrowie a także we wszystkich gminach powiatu węgrowskiego. W wyniku tych spotkań podejmowane były próby wspólnego wypracowania metod eliminowania zagrożeń, niebezpiecznych zachowań, wskazania miejsc niebezpiecznych z różnych względów. Wszystkie prowadzone spotkania i konsultacje z mieszkańcami miały na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa.

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała Komendantowi Policji za zorganizowanie debaty i podkreśliła, że tego typu konsultacje społeczne służą realnemu zdiagnozowaniu potrzeb mieszkańców w zakresie poprawy bezpieczeństwa. To dobra metoda zgłaszania lokalnych oczekiwań, zagrożeń, która służy wspólnemu wypracowywaniu najlepszych rozwiązań. Dzięki takim i podobnym spotkaniom i spostrzeżeniom zarówno policja, jak i samorządy uzyskują dodatkową wiedzę o występujących lokalnie zagrożeniach.