Blok operacyjny oddany do użytku

Blok operacyjny oddany do użytku

Szpital Powiatowy w Węgrowie jest bogatszy o nowy blok operacyjny. 20 kwietnia b.r. odbyło się jego oficjalne otwarcie i oddanie do użytku. W uroczystości wzięli udział: Ks. Bp prof. dr hab. Tadeusz Pikus, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, dyrektor siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Marek Renik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Zarząd i Radni Powiatu Węgrowskiego, przedstawiciele lokalnych samorządów, duchowieństwa, zaprzyjaźnionych instytucji i pracowników. Zebranych powitał Dyrektor SPZOZ Pan Artur Skóra, który przedstawił historię szpitala i przebieg prac związanych z trwającą 6 lat budową. W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego głos zabrał Starosta Krzysztof Fedorczyk, który podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tej inwestycji, a w szczególności dyrektorowi Szpitala. Po oficjalnych przemówieniach nastąpiło przecięcie wstęgi i poświęcenie bloku przez Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa.  Zgromadzeni na uroczystości mogli zobaczyć sale operacyjne i całe zaplecze, w których począwszy od 24 kwietnia mają się już odbywać operacje.

Budowa bloku kosztowała 12 mln złotych. Powiat Węgrowski dofinansował inwestycję kwotą 2,4 mln złotych a pozostała kwota pochodziła ze środków własnych szpitala. Sale operacyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt chirurgiczny, anestezjologiczny i diagnostyczny.

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył podziękowania dla dyrektora SPZOZ Artura Skóry (galeria: 22)
Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wręczył podziękowania dla Przewodniczącego Rady Powiatu Węgrowskiego, Ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Zygmunta Orłowskiego (galeria: 23)
Podziękowania od Marszałka Adama Struzika odebrał również dyrektor ds. gospodarczych  SPZOZ Jan Panufnik (galeria: 24)
Marszałek Adma Struzik wręczył również podziękowania dla Głównej Księgowej SPZOZ  Elżbiety Ratyńskiej (galeria: 25)