„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”

„Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”

Rozstrzygnięcie VII Edycji Konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”.

30 maja w Starostwie Powiatowym w Węgrowie rozstrzygnięto Etap powiatowy VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego  dla uczniów szkół podstawowych pn. „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa!”.

Celem Konkursu było promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

Konkurs przeprowadziła Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Węgrowie przy w współpracy Starostwa Powiatowego w Węgrowie oraz sponsorów: Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie i Firmy ROLMECH Oddział w Węgrowie.

W Konkursie udział wzięło 19 szkół podstawowych z terenu powiatu węgrowskiego (Szkoła Podstawowa w: Grębkowie, Grygrowie, Gwizdałach, Korytnicy, Liwie, Maksymilianowie, Miedznie, Orzełku, Ostrówku, Pniewniku, Sewerynowie, Starejwsi, Stoczku, Toporze, Trzebuczy, Węgrowie, Wyszkowie oraz Gminne Przedszkole w Stoczku i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie).

Prace konkursowe wykonane w formacie A3 w dowolnej technice plastycznej oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: I grupa (klasy 0‑III), II grupa (klasy IV-VI).

Do Konkursu zgłoszono 144 prace plastyczne, w tym 61 prac w I grupie i 83 prace w II grupie wiekowej.

Rozstrzygnięcie Konkursu poprzedzone zostało prezentacją prac plastycznych wykonanych przez laureatów Konkursu.

Uroczystego ogłoszenia wyników, wręczenia pamiątkowych dyplomów oraz nagród rzeczowych wspólnie dokonali: Halina Ulińska – Wicestarosta Węgrowski, Adam Kowalczyk - Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie, Bożena Gierej - Naczelnik Wydziału Środowiska, Rolnictwa i Budownictwa w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, Grzegorz Gago - Prezes Zarządu Powiatowego Banku Spółdzielczego w Węgrowie, Marcin Jędrzejczyk - Dyrektor Oddziału Firmy ROLMECH w Węgrowie oraz Jarosław Gago - Starszy Specjalista ds. prewencji i rehabilitacji Placówki Terenowej KRUS w Węgrowie.

Laureatami Konkursu zostali:

Grupa I (klasy 0-III):

I miejsce - Maja Branicka z klasy III Szkoły Podstawowej w Trzebuczy

II miejsce - Karolina Dymowska z klasy III Szkoły Podstawowej w Pniewniku

III miejsce - Borys Kałuski z klasy II Szkoły Podstawowej w Starejwsi

I wyróżnienie - Julia Szewczyk z klasy III Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie

II wyróżnienie - Emilia Figat z klasy III Szkoły Podstawowej w Stoczku

Grupa II (klasy IV-VI):

I miejsce - Michał Sulich z klasy VI Szkoły Podstawowej w Maksymilianowie

II miejsce - Jakub Orzeł z klasy VI Szkoły Podstawowej w Miedznie

III miejsce - Łukasz Dziubiela z klasy V Szkoły Podstawowej w Miedznie

I wyróżnienie - Daria Boruc  z klasy IV Szkoły Podstawowej w Grębkowie

II wyróżnienie - Mateusz Osytek z klasy V Szkoły Podstawowej w Stoczku

Laureatom Konkursu gratulujemy zdolności plastycznych, pomysłowości oraz wiedzy na temat bezpieczeństwa pracy ze stosowaniem środków chemicznych w rolnictwie.

Prace plastyczne laureatów I miejsca z obu grup wiekowych zakwalifikowały się do Etapu wojewódzkiego Konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpi 22 czerwca w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.

Jarosław Gago

PT KRUS Węgrów