Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Podczas wczorajszej LXVII zwyczajnej sesji Rady Powiatu Węgrowskiego Zarząd Powiatu Węgrowskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2022 rok.

Udzielenie absolutorium poprzedziło rozpatrzenie Raportu o stanie powiatu węgrowskiego w 2022 r, który omówiła Starosta Węgrowski Ewa Besztak. Dokument ten obejmował podsumowanie działalności Zarządu Powiatu w roku poprzednim, w szczególności realizację inwestycji, programów i strategii oraz uchwał. Rada Powiatu udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków nadzoru rady powiatu nad działalnością zarządu. Po zakończeniu roku budżetowego, rada powiatu ocenia pracę organu wykonawczego na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w tym przypadku Zarządu Powiatu Węgrowskiego.