Reprezentanci PUKS "Fides" zwyciężają w Lublinie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Drukuj
Kuba i Ola Żurawiccy zwyciężają w Lublinie (galeria: 1)

Dnia, 19.04.2015 r. w świetlicy Lubelskiego Klubu Szachowego w Lublinie odbył się I Turniej Młodych Talentów do 14 lat z cyklu "Szach Królowi" w szachach błyskawicznych.

Rodzeństwo Ola i Kuba Żurawiccy reprezentujący PUKS "Fides" Węgrów, miło i pożytecznie spędziło niedzielne popołudnie uczestnicząc w rozgrywkach szachowych w Lublinie.

Kubuś był bezkonkurencyjny i wygrał wszystkie rundy. Tym samym zajął I miejsce zdobywając tytuł mistrza turnieju.

Pięknie też zaprezentowała się Ola, która zdobyła tytuł "Najlepszej Juniorki". Celem imprezy było poznanie się dzieci z różnych ośrodków szachowych oraz wyłanianie utalentowanych juniorów i poszukiwanie następców mistrzów. Turniej został rozegramy tempem 5minut na zawodnika + 5 sekund za ruch. Zmagania były okazją do przygotowania się młodych zawodników do Mistrzostw Polski w szachach szybkich i błyskawicznych. Miła i serdeczna atmosfera turnieju pozostanie na długo we wspomnieniach uczestników.

Wspaniała forma rodzeństwa Żurawickich jest wynikiem aktywnej pracy na zajęciach i w domu, oraz dobrze rokuje na przyszłość.