PUKS „Fides” na podium w Siedlcach

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Drukuj
PUKS „Fides” na podium w Siedlcach (galeria: 1)

Dnia 18 kwietnia 2015 roku w Siedlcach rozegrane zostały III Otwarte Indywidualne Mistrzostwa Katolickiej Szkoły Podstawowej i Katolickiego Gimnazjum w Siedlcach.

Miłą niespodziankę sprawiła zawodniczka PUKS „Fides” Węgrów Gabriela Izdebska wygrywając kategorię Gimnazjum.

Natomiast w kategorii szkół podstawowych rywalizowało 51 szachistów. Jakub Żurawicki potwierdził dobrą formę zajmując bardzo wysokie III miejsce. Również bardzo wysokie miejsce zajęła  8 letnia Aleksandra Żurawicka zajmując XIII miejsce. Za raz za Olą XIV miejsce zajął Piotr Orzełowski, XVI Tomasz Orzełowski. XXIII Patryk Krawczyk.

W kategorii dorosłych startowali Artur Orzełowski i Andrzej Izdebski.

Patronat nad Mistrzostwami objęli: Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda – Ordynariusz Diecezji Siedleckiej i Wojciech Kudelski Prezydent Miasta Siedlce.

Celem turnieju było między innymi budowanie, integracja i wzmacnianie w oparciu o wiarę wspólnoty miłośników gry królewskiej, a także popularyzacja szachów.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 15 minut namysłu dla zawodnika.

Zawodnicy PUKS „Fides” Węgrów kolejny raz potwierdzili wysoką formę szachową dzięki systematycznym treningom, a także pracy w domu nad szachownicą. Turniej był bardzo dobrą okazją do sprawdzenia się przed kolejnymi turniejami w Siedlcach i Mistrzostwami Polski w Poroninie na które udaje się w najbliższym czasie Tomasz Orzełowski.

Dziękuje serdecznie trenerce Pani Agnieszce Dżbik za przygotowanie zawodników do turnieju.