Uroczysta Gala Jubileuszowa 20-lecia firmy ML Meble

Uroczysta Gala Jubileuszowa 20-lecia firmy ML Meble

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska wręczają Akt Nadania Tytułu i pierścień Panu Dariuszowi Niszcz (galeria: 1)

Dnia 15 września 2016 r. firma ML Meble państwa Agnieszki i Dariusza Niszczów świętowała 20-lecie istnienia zakładu. Uroczysta Gala Jubileuszowa odbyła się  w Pałacu Ossolińskich w Sterdyni. W uroczystości udział wzięli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek, Wicedyrektor Ewa Nojszewska, Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie Roman Postek, Dyrektor ZSP w Węgrowie Janusz Baum, kontrahenci i współpracownicy.

Obchody 20-lecia stały się okazją do uroczystego wręczenia tytułu „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego” Panu Dariuszowi Niszczowi, nadanego w dniu 13 kwietnia 2016 roku przez Radę Powiatu Węgrowskiego. Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał Uchwałę Rady Powiatu Nr XV/145/2016  oraz wręczył akt nadania. Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła  pierścień z herbem Powiatu Węgrowskiego będący widocznym znakiem otrzymanego tytułu, pogratulowała sukcesu, życząc kolejnych pięknych jubileuszy.

Pan Dariusz Niszcz założył swoją firmę w 1996 roku, początkowo jako mały zakład stolarski, który wykonywał zupełnie inny profil działalności. Zapał do pracy właściciela i możliwości rozwoju jakie dawał w tamtych czasach przemysł meblowy spowodowały zmianę profilu produkcyjnego właśnie na meble.

W ciągu 20 lat działalności firma bardzo się rozwinęła. Założenia polegające na produkcji najwyższej jakości produktów spowodowały, że zakłady produkcyjne w Liwie i Starejwsi posiadają park technologiczny największych i najlepszych producentów maszyn dla przemysłu meblarskiego na świecie.  Firma ML Meble zatrudnia obecnie ponad 180 osób i jest bardzo aktywna na lokalnym rynku pracy a jej aktywny rozwój w ostatnich latach wpływa na zmniejszenia bezrobocia w Powiecie Węgrowskim.

Korzyści płynące z obecności firmy ML MEBLE na lokalnym rynku to:

- Miejsca pracy dla mieszkańców Powiatu Węgrowskiego;

- Możliwość odbycia stażu w fabryce dla kształcącej się młodzieży oraz osób poszukujących pracy;

- Uzyskiwanie wysokich kwalifikacji przez pracowników dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii w fabrykach;

- Większe wpływy z podatków dzięki rosnącemu obrotowi firmy;

- Promowanie Powiatu poprzez tworzenie coraz większej sieci odbiorców w całym kraju;

- Wspieranie wielu inicjatyw na rynku lokalnym;

- Udzielanie wsparcia w zakresie przeprowadzanych manewrów  i szkoleń pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną w Węgrowie.

Doceniając zasługi Pana Dariusza Niszcza dla rozwoju Powiatu Węgrowskiego, Rada Powiatu Węgrowskiego w dniu 13 kwietnia 2016 roku nadała mu tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.

Po odczytaniu laudacji Starosta Krzysztof Fedorczyk wręczył Pani Agnieszce Niszcz bukiet kwiatów.

Uroczystość uświetnił występ duetu skrzypaczek Ladies Volin Duo oraz Kabaretu pod Wyrwigroszem.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk odczytuje Akt Nadania tytułu, obok Wicestarosta Halina Ulinska oraz Pan Dariusz Niszcz i Pani Agnieszka Niszcz (galeria: 2)
Uroczysta Gala Jubileuszowa firmy ML Meble (galeria: 3)
Pamiątkowe zdjęcie (galeria: 4)
Występ duetu Ladies Violin Duo (galeria: 5)