Upamiętnienie 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Upamiętnienie 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej

Dnia 12 kwietnia br.  pod tablicą upamiętniającą siedemnastu policjantów powiatu węgrowskiego zamordowanych w Katyniu, odbyły się uroczystości upamiętniające rocznicę Zbrodni Katyńskiej.

Hołd przez złożenie kwiatów oddali: Senator RP Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak oraz delegacja Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie na czele z komendantem Zbigniewem Zięciną.

W tym roku 13 kwietnia przypada 84. rocznica Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tysiącach obywateli II Rzeczypospolitej pozostaje do dzisiaj niezabliźnioną raną. Wśród nich znajdowało się 14,5 tysiąca jeńców wojennych – oficerów i policjantów – z obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowa, oraz 7,3 tysiąca więźniów aresztowanych na terenach okupowanych przez ZSRS.