Turniej Par Brydża Sportowego - Węgrów 2013

Turniej Par Brydża Sportowego - Węgrów 2013

III miejsce - Henryk Makaruk i Waldemar Ładowski.jpg (galeria: 1)

W niedzielę 17 marca br. odbył się w mieście nad Liwcem Turniej Par Brydża Sportowego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży w Węgrowie przy udziale Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Węgrowie.

W imprezie, zaliczonej do prestiżowego cyklu Grand Prix Mazowsza, wzięło udział 38 zawodniczek i zawodników. Wśród nich było kilkunastu arcymistrzów i mistrzów międzynarodowych. Zawody rozgrywano na dystansie 13 rund. Funkcję sędziego głównego pełnił przedstawiciel Polskiego Związku Brydża Sportowego – Maciej Czajkowski z Warszawy.

Po rozegraniu 26 rozdań końcowe wyniki turnieju przedstawiały się następująco (miejsca 1-10): 1. Andrzej Miszewski i Robert Chmielak (KS Wesoła Warszawa), 2. Witold Kikolski i Andrzej Klik (KS Wesoła Warszawa), 3. Henryk Makaruk i Waldemar Ładowski (Singleton Warszawa), 4. Wiesław Andruk i Włodzimierz Buze (KBS Legionowianin, Autostrada Eksploatacja & 2S Media), 5. Kazimierz Wielechowski i Andrzej Jezierski (Singleton Warszawa), 6. Teresa Olczyk i Edward Krusiewicz (K2 - Oldersi Raszyn), 7. Tomasz Paluchowski i Włodzimierz Ilnicki (INTERBUD Jarosław Szczygieł Szabla Płock, Singleton Warszawa), 8. Irena Chodorowska i Jan Chodorowski (Spójnia II Warszawa), 9. Marian Łukasiak i Mirosław Łopaciuk (Singleton Warszawa, DRYL TEAM Warszawa), 10. Maciej Kowalski i Krzysztof Najda (K2 - Oldersi Raszyn, WKRA Żuromin).

Spośród reprezentantów terenu Powiatu Węgrowskiego, najwyższe dwunaste miejsce zajęła para Sławomir Tarapata i Henryk Giers, na czternastej pozycji uplasowali się Krzysztof Kurowicki i Marcin Styś, a na szesnastej Adam Chmielewski i Adam Bieniek.

Puchary dla czołowych duetów ufundował Zarząd Powiatowego Zrzeszania Ludowe Zespoły Sportowe w Węgrowie. Na zakończenie imprezy nagrody wręczyli Wiceburmistrz Węgrowa – Jadwiga Snopkiewicz oraz Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Sportu Dzieci i Młodzieży – Wiesław Krzanowski.

Obecny na turnieju Prezes Mazowieckiego Związku Brydża Sportowego – Włodzimierz Buz w samych superlatywach ocenił węgrowskie zawody, podkreślając perfekcyjną organizację, wspaniałą atmosferę imprezy, a także serdeczność, z jaką się spotkali wszyscy uczestnicy.

Tekst:

Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki

w oparciu o materiał Stowarzyszenia RSDiM

Zwycięzcy turnieju para Andrzej Miszewski i Robert Chmielak.jpg (galeria: 2)
Uczestnicy turnieju.jpg (galeria: 3)
II  miejsce - Witold Kikolski i Andrzej Klik.jpg (galeria: 4)
Zawodnicy z Węgrowa - Henryk Giers i Sławomir Tarapata.jpg (galeria: 5)