Święto Węgrowskiej Policji

Święto Węgrowskiej Policji

Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie dnia 14 lipca 2017 r. uczciła 98. rocznicę powstania polskiej Policji. Obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, której przewodniczył ks. Adam Bogdanowicz kapelan Węgrowskiej Policji. Dalsza część uroczystości odbyła się w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Uczestniczyli w niej: policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego oraz zaproszeni goście.

Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie, mł. insp. Andrzej Styrczula, przed wręczeniem wyróżnień i odznaczeń oraz aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne zwrócił się do funkcjonariuszy dziękując im za trudną i pełną wyzwań pracę. Komendant podziękował także przedstawicielom samorządu lokalnego za przychylny stosunek do Policji, okazywaną pomoc i wspieranie działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Węgrowskiego.

Obecna na uroczystości Wicestarosta Halina Ulińska  wręczając kwiaty na ręce Komendanta Andrzeja Styrczuli podziękowała funkcjonariuszom za ich służbę a także współpracę z jednostkami samorządu terytorialnego, szczególnie w dziedzinie profilaktyki uzależnień, pomocy przy organizacji konferencji i szkoleń.

Podczas uroczystości zostały wręczone awanse na wyższy stopień. Decyzją Prezydenta RP na pierwszy stopień oficerski awansowani zostali podkomisarz Tomasz Guzek i podkomisarz Monika Parys-Gąsiorowska.

Awanse otrzymali również zostając:

ASPIRANTEM SZTABOWYM POLICJI:  St. asp. Wojciech Grzybowski, Mariusz Świętochowski

STARSZYM ASPIRANTEM POLICJI: Krzysztof Makowiecki, Krzysztof Połaski

ASPIRANTEM POLICJI:  Mł. asp. Marcin Góral, Sylwester Rowicki, Mariusz Siwiński

MŁODSZYM ASPIRANTEM POLICJI: Sierż. szt. Katarzyna Gierłowska, Anna Maliszewska, Marcin Mikołajczuk, Łukasz Solka

SIERŻANTEM SZTABOWYM POLICJI: St. sierż. Sebastian Domański, Łukasz Suplicki

STARSZYM SIERŻANTEM POLICJI: Sierż. Sławomir Krzywiński, Hubert Śledziewski, Paweł Wierzbicki

SIERŻANTEM POLICJI:  Maciej Kamiński, Dariusz Puchalski, Olga Szczekutek, Artur Zawadzki

STARSZYM POSTERUNKOWYM POLICJI: Leszek Józwik, Marek Kleszcz, Marta Lewandowska, Mateusz Wielgosz, Michał Zychowicz.