Starostwo gościło młodzież z Ukrainy, która przybyła na ŚDM

Starostwo gościło młodzież z Ukrainy, która przybyła na ŚDM

Wspólne śpiewanie z zespołem bandurzystek (galeria: 1)

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk wraz z Wicestarostą Haliną Ulańską 25 lipca 2016r. mieli okazję w Starostwie Powiatowym w Węgrowie przyjąć 52 osobową grupę młodzieży z Rejonu Kosiv na Ukrainie. Młodzież od 20 lipca przebywa na terenie Powiatu Węgrowskiego biorąc udział w ogólnopolskich przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży oraz spotkania z Ojcem Świętym Franciszkiem. Spotkanie przebiegało w bardzo ciepłej atmosferze Starosta przedstawił kierownictwo urzędu oraz scharakteryzował krótko powiat. Podziękował również za 8 lat współpracy pomiędzy dwoma powiatami, które przez ten czas pracowały wspólnie na rzecz młodzieży oraz wymiany doświadczeń kulturowych i gospodarczych. Grupą z Ukrainy opiekuje się Ojciec Roman – kapłan kościoła grekokatolickiego, który na ręce Starosty Węgrowskiego przekazał podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie 10 dniowego pobytu tak licznej grupy, oraz umożliwienie wzięcia udziału w ogólnoświatowym wydarzeniu jakim są Światowe Dni Młodzieży. Goście z Ukrainy nie zapomnieli również o tym iż 25 lipca przypadają imieniny Starosty Krzysztofa Fedorczyka. Wspólnie odśpiewano ukraińskie „Sto Lat”. Po części oficjalnej spotkania zwycięscy międzynarodowego festiwalu muzyki duet „BRAVO” wykonali kilka utworów, wprowadzając wszystkich słuchaczy w dobry nastrój. Starosta i Wicestarosta wręczyli Gościom z Ukrainy pamiątkowe upominki.

Tekst: Michał Postek

Spotkanie z młodzieżą z Ukrainy w sali konferencyjnej Starostwa (galeria: 2)
Sala konferencyjna Starostwa - spotkanie z młodzieżą z Ukrainy, która przybyła na ŚDM (galeria: 3)
Sala konferencyjna Starostwa - spotkanie z młodzieżą z Ukrainy (galeria: 4)